• Kan jeg opprette AvtaleGiro på mitt forbrukslån?

Kan jeg opprette AvtaleGiro på mitt forbrukslån?

Vi tilbyr AvtaleGiro på våre forbrukslån. 

Du kan opprette AvtaleGiro-avtale i din nettbank der du finner AvtaleGiro. 

Når du skal opprette AvtaleGiro skal du ikke bruke KID-nummer som er oppgitt på faktura. Nummeret du skal oppgi som KID-nummer ved opprettelse av AvtaleGiro finner du på Mine sider på resursbank.no. Du finner det ved å trykke deg inn på ditt forbrukslån, og det vil være oppgitt som «Kontonummer» og starte på 95780050. 

Slik gjør du det: når du oppretter AvtaleGiro skal du først oppgi kontonummer (samme som på faktura), og Resurs Bank AB vil dukke opp. Videre skal du skrive inn KID-nummeret som du finner på Mine sider, slik som beskrevet over. Beløpsgrense bør være minst 2 terminbeløp for å ta høyde for forfall i månedsskifte og mulig renteøkning. 

Det tar opptil 6 uker før en AvtaleGiro er aktiv. Dersom du mottar faktura, må du betale den frem til du mottar et avtalegirokrav i din nettbank. Dette vil du se i forfallsoversikten i din nettbank.

Dersom du har problemer med å finne hvor du oppretter avtalegiroavtaler i nettbanken må du kontakte din bank.

Var dette svar på spørsmålet ditt?